İllerin en değerlenen yerleri

23 Ocak 2024

“Ekonomist” dergisi son yıllarda değeri artan ve gelecekte daha da yükselmesi beklenen semtleri sıraladı. Değerlenmeyi etkileyen faktörler arasında yakınlarda bir üniversite olması, denize yakınlık, gelişmiş ulaşım altyapısı gibi etkenler bulunmakta.

Eskişehir-Batıkent Üç yıl önceki ortalama metrekare fiyatı: 400 TL Şimdiki ortala metrekare fiyatı: 2000 TL Değişim oranı: Yüzde 400,0 Batıkent son yıllarda Eskişehir’in en değerlenen semtlerinden biri haline geldi.

Kadıköy-Fikirtepe Üç yıl önceki ortalama metrekare fiyatı: 700 TL Şimdiki ortala metrekare fiyatı: 3000 TL Değişim oranı: Yüzde 328,6 Bu semt kentsel dönüşümde İstanbul’un en çok yatırımcı çeken bölgesi olmasından dolayı oldukça yüksek prim yaptı. 

Kağıthane-Çağlayan Üç yıl önceki ortalama metrekare fiyatı: 1000 TL Şimdiki ortala metrekare fiyatı: 4000 TL Değişim oranı: Yüzde 300,0 Çağlayan, Avrupa’nın en büyük Adliyesine sahip olduğu için ve aynı zamanda kent merkezine yakınlığından dolayı ön plana çıkan semtlerden biri oldu. 

Ankara-Gölbaşı İncek Üç yıl önceki ortalama metrekare fiyatı: 500 TL Şimdiki ortala metrekare fiyatı: 2000 TL Değişim oranı: Yüzde 300,0 Bu bölge eskiden varoş olarak adlandırılırken şimdilerde ise Sinpaş’ın İncek Life projesinin ardından önemli prim yaptı. 

Güneşli-Basın Ekspres Yolu Üç yıl önceki ortalama metrekare fiyatı: 900 TL Şimdiki ortala metrekare fiyatı: 3500 TL Değişim oranı: Yüzde 288,9 Bu semt İstanbul’un ikinci Maslak’ı olarak adlandırılıyor. Atatürk havalimanına olan yakınlığı ile son zamanların en popüler semtlerinden biri oldu. Önümüzdeki 3 yıl için ise havalimanı metrosunun bölgeden geçecek olması daha da popüler bir hal alacağının göstergesi. Maltepe-Başıbüyük Üç yıl önceki ortalama metrekare fiyatı:400 TL Şimdiki ortala metrekare fiyatı:1500 TL Değişim oranı: Yüzde 275,0 Bu bölgede kentsel dönüşüm faaliyetleri sürerken son zamanlarda popülerleşmeye başladı. 

SEKTÖRDEN HABERLER Kategorisinde
Bir yorum belirtin