Kurumsal

BİZ KİMİZ?

Gelecek nesillere yaşanabilir kentler bırakmak için şehir plancısı Hüseyin Oflaz tarafından 1996 yılında kurulan İmpo İmar, çeyrek asrı aşan tecrübesiyle kent planlama, kentsel dönüşüm, danışmanlık ve bilgi teknolojileri konularında hizmet vermektedir. Türkiye’nin farklı bölgelerinde imar planları ve kentsel dönüşüm projelerine imza atmayı başaran İmpo İmar ekibi olarak, sürekli geliştirdiğimiz iş süreçleri ile öncü ve örnek kuruluşlar arasında yerimizi sağlamlaştırdık.

Vizyonumuz;

Sektörün en güvenilen ve tercih edilen şirketi olmak.

Misyonumuz;

Çevresel değerleri gözeten, katılımcı yaklaşım geliştiren, maksimum verimlilik sağlayacak planlamalarla sürdürülebilir kentlere imza atmak…
İyi planlanmayan şehirler yerkürenin sürdürülebilirliği için tehlike oluşturmaktadır. Gittikçe kalabalıklaşan, kaynaklarını fonksiyonel kullanamayan, katma değer üretemeyen yapıları ‘kent’ olarak tanımlamak, öncelikle yerküreye yapılmış en büyük haksızlıktır. Sürdürülebilir akıllı kentlere ulaşmak, doğru bir planlama ile mümkündür. Referanslarımız bu konuda size rehber olacaktır.

Her bölgede ve her ölçekteki projeleriniz için bizi her zaman arayabilirsiniz.

BAŞKANIN MESAJI

“Planlama, daha iyi bir geleceğe ulaşmada araçtır.”

26 Yıl önce,  “Planlama daha iyi bir geleceğe ulaşmada araçtır” mottosuyla çıktığımız yolda, emek, bilgi ve enerjimizi kentlerin yaşam kalitesini yükselterek, toplumun kalkınmasına adadık.

Yaşanabilir, kimlikli, çevreye uyumlu, güvenli ve huzurlu şehirleri planlamanın getirdiği motivasyonla, çeyrek asrı geride bırakmanın haklı gurur ve onurunu yaşıyoruz. Geldiğimiz noktada kurumsal kimliğimizi ve hedeflerimizi yeniledik. Yeni bir yüz, yeni bir heyecan, güncellenen misyonumuzla karşınıza çıktık: “Yaşam kalitesi yüksek şehirleri ortaya çıkarmak, sürdürülebilir kentsel gelişmeyi başarmamıza bağlıdır…”  Sanayiden turizme, finansmandan enerjiye birçok alanın öncelikli gündemi olan sürdürülebilirlik, kent planlama anlayışının da öncelikli hedefi oldu. Afetlere ve felaketlere yol açarak dünyamızın sürdürülebilirliğini tehdit eden, şehirlerimizi yaşamak için çok daha sıcak hale getiren, devletleri acil ve hayati önlemler almaya zorlayan iklim krizi, yeni kent anlayışını da şekillendiriyor.

Dünyanın gündemini oluşturan iklim krizinin, kent planlarında kendisini daha fazla hissettireceği bir dönemeçteyiz. 2050’de 9,8 milyara ulaşacak olan dünya nüfusunun 6.7 milyarı şehirlerde yaşayacak. İmar plancısı olarak konumuz, bu yoğun hareketliliği nasıl dengeleyeceğimiz ve iklim değişikliği ile nasıl mücadele edeceğimiz üzerine odaklanacak.

Bütün bu soruların cevaplarını bünyesinde barındıran akıllı şehirleri planlamada, ekoloji ve su kaynaklarının korunması, atık suyun toplanıp arıtıldıktan sonra yeniden kullanımı, altyapı sistemlerinin karbonsuzlaştırılması, yenilenebilir enerji kaynakları gibi faktörleri öne çıkarmamız gerekiyor. Unutulmamalıdır ki, çevreye uyumlu, doğa dostu, yeşil kent konseptine ulaşmış, yenilenebilir enerjilerle beslenen, tarımsal arazilerin korunduğu, güvenli, huzurlu, estetik ve kimlikli şehirler, geleceğimizin teminatı olacaktır. Sürdürülebilir kentler, sürdürülebilir projeler için uzmanlığımızla her zaman tam kadro yanınızdayız.

Hüseyin Oflaz
Yüksek Şehir ve Bölge Plancısı

E-Katalog
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ